Co jest kluczem do tego, aby osiągnąć sukces w MLM?

Dlaczego choć jest to niewątpliwie biznes XXI wieku, w którym praktycznie każdy może spróbować swoich sił, tak wielu ludzi się bardzo szybko zniechęca i dochodzi do błędnych wniosków, że marketing sieciowy nie działa?

Głównym powodem tego stanu rzeczy jest niewłaściwe podejście do tego biznesu i bagatelizowanie potęgi duplikacji, czyli budowania w głąb, a nie wszerz. Przykład obrazujący potęgę duplikacji na przykładzie konkretnego biznesu (do którego nawiasem rzecz ujmując gorąco Cię zachęcam) opisałem w tym wpisie.

Z marketingiem sieciowym jest jak z budową wysokich budynków. Aby konstrukcja była stabilna fundament takiego budynek musi znajdować się bardzo głęboko na stabilnym podłożu. Tylko wtedy mamy pewność, że konstrukcja nie runie.

Podobnie jest z marketingiem sieciowym. Sponsorowanie wielu partnerów do pierwszej linii (bezpośrednio pod nami) i brak wspierania ich w działaniu przypomina stawianie budynku na niestabilnym gruncie. Don Failla w swojej świetnej książce 45 sekundowa prezentacja, która odmieni Twoje życie, którą gorąco Ci polecam zwraca uwagę właśnie na ten kluczowy aspekt, który decyduje o sukcesie w tym biznesie.

Tłumaczy on przede wszystkim na czym polega tzw. syndrom porażki handlowca. Syndrom ten wynika z faktu, iż wielu ludzi nie widzi różnicy między marketingiem sieciowym a sprzedażą bezpośrednią. Problem z wieloma handlowcami polega na tym, że po zapoznaniu się z produktem zaczynają sprzedawać jak szaleni pozostawiając zasponsorowanych ludzi samym sobie 😉

Nie zdają sobie sprawy z faktu, że marketing sieciowy wcale nie polega na sprzedaży. Polega on na tym, aby sponsorować i uczyć swoich ludzi jak mają sponsorować i uczyć kolejnych ludzi, aby możliwa była duplikacja.

Duplikacja jest możliwa dopiero wtedy, gdy masz pod sobą minimum trzy poziomy. Tylko wtedy zostaniesz zduplikowany. Posłużmy się przykładem z książki 45 sekundowa prezentacja.

Załóżmy, że zasponsorowałeś do swojego biznesu Toma. Jeżeli w tym momencie odejdziesz i pozostawisz go samemu sobie, Tom nie będzie wiedział co robić dalej, bo go tego nie nauczyłeś i on również odejdzie. Nauczenie Toma, jak powinien sponsorować również nie wystarczy. Jeżeli zasponsoruje on Carol, ale nie nauczy się jak ma nauczyć Carol sponsorowania to bez Twojego udziału znów duplikacja wygaśnie. Musisz również nauczyć Toma, jak ma nauczyć Carol sponsorowania. Wówczas będzie umiała zasponsorować np. Betty. Dopiero w tym momencie masz pod sobą trzy poziomy. Jeśli teraz odejdziesz, aby pracować z kimś innym lub przeprowadzając się do innej części kraju, ta podgrupa będzie działać dalej, bo jest już samowystarczalna.

Obrazuje to poniższy rysunek.

Sukces w MLM

Sukces w MLM zależy właśnie od duplikacji. Jest to tak ważna zasada, że jeżeli nawet sponsorowanym przez siebie osobom nie przekazałbyś nic innego poza nią, będziesz odnosić więcej sukcesów niż większość osób działających w marketingu sieciowym!

Co natomiast robi większość handlowców? Najczęściej sponsorują jak szaleni. Nic dziwnego, w końcu są świetnymi sprzedawcami. Do czego to prowadzi? Najczęściej do tego, że ludzie odpadają z biznesu równie szybko, jak się pojawiali.

Jeśli nie będziesz pracować ze swoimi ludźmi efektywnie, a nie możesz być efektywny próbując pracować więcej niż z pięcioma konkretnymi osobami jednocześnie, zobaczysz jak szybko się zniechęcają i rezygnują. Słowo konkretne osoby jest tutaj kluczowe, bo nie da się robić biznesu z ludźmi niekonkretnymi. Być może będziesz musiał zasponsorować do biznesu dużo więcej ludzi, aby znaleźć pięć konkretnych osób, ale to na nich powinieneś się skupić i z nimi ściśle współpracować.

Brak duplikacji to bolączka większości struktur w MLM, dlatego tak wielu ludziom ten biznes nie wychodzi i odchodzą z niego z przeświadczeniem, że nie da się niczego w nim osiągnąć.

Duplikacja to warunek konieczny sukcesu w MLM, a można ją osiągnąć jedynie poprzez sponsorowanie oraz uczenie zasponsorowanych jak mają powielić ten schemat. To nie o sprzedaż tutaj chodzi, bo sprzedaży nie da się skutecznie duplikować. Dlaczego? Ponieważ jedynie około 5% ludzi nadaje się do sprzedaży. Takie są statystyki.

Mam nadzieję, że wiesz już na czym opiera się sukces w MLM. Być może działasz w tym biznesie i nie osiągasz takich rezultatów, jakich oczekiwałeś, albo ktoś z Twoich znajomych ma ten problem. Jeżeli tak, to wiesz już dlaczego i co przede wszystkim trzeba zmienić 😉

A może to akurat Ty jesteś jedną z pięciu konkretnych osób, które chcą od teraz ze mną współpracować i osiągnąć sukces osobisty w marketingu sieciowym? Jeżeli tak, zajrzyj tutaj i skontaktuj się ze mną. Z ogromną przyjemnością Ci w tym pomogę, ponieważ w tym biznesie sukces osiąga się działając w grupie 🙂

Damian Krawczyk

Damian Krawczyk

💎💻 Pokażę Ci Jak Skutecznie Inwestować i Zarabiać w Internecie 💎🔥 Jeżeli zechcesz pomogę Ci wykorzystać POTĘGĘ Internetu i pokażę jak od ZERA możesz zacząć zarabiać całkiem dobre pieniądze w Internecie, dzięki czemu będziesz mógł uciec z wyścigu szczurów i wyrwać się z niewolniczej pracy na etacie 👷‍♂️ Jestem także pasjonatem kreatywnych form inwestowania, głównie w obszarze kryptowalut oraz nieruchomości, ze szczególnym uwzględnieniem inwestycji ziemskich (gruntowych), ponieważ są to aktywa dające niebywałe możliwości inwestycyjne i generujące ponadprzeciętne stopy zwrotu, często liczone w setkach, a nawet tysiącach procent rocznie 📈 Pasjonuje mnie także tematyka rozwoju osobistego, dlatego ciągle uczę się i rozwijam. Możliwości jakie drzemią w każdym z nas są praktycznie nieograniczone, a rozwój samego siebie jest najlepszą formą inwestycji, która zwraca się bardzo szybko i procentuje do końca życia 🚀 Poza tym uwielbiam sport 🏃‍♂️ w praktycznie każdej możliwej formie, dobrą muzykę 🎶 inspirującą literaturę 📖 oraz podróże 🌴 Krótko mówiąc cieszę się życiem 🤩 Jeżeli zatem chcesz mieć jednocześnie czas, pieniądze i zdrowie zajrzyj na stronę główną i sprawdź jak mogę Ci pomóc 🤝 https://damian-krawczyk.pl Pokażę Ci Skuteczny i Gotowy System, dzięki któremu w łatwy sposób spełnisz swoje marzenia 🌴

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

twelve + twelve =

CommentLuv badge