Podatek Belki, czyli podatek od zysków kapitałowych to obok inflacji kolejny czynnik przejadający zyski z inwestycji.

To tak naprawdę podatek od tego, że jesteś przedsiębiorczy i świadomie pomnażasz swój kapitał. Państwu nie wystarcza, że za pieniądze, które posiadasz zapłaciłeś już prawdopodobnie nie jeden haracz w postaci innych podatków i składek.

Podatek BePodatek Belkilki to nic innego jak opodatkowanie pracy Twoich pieniędzy, co jest w gruncie rzeczy zjawiskiem absurdalnym! Na szczęście podatku tego można w niektórych przypadkach uniknąć (oczywiście zgodnie z przepisami).

I tutaj tkwi kolejna silna strona inwestowania w nieruchomości, bo to właśnie na tym polu jest najwięcej możliwości unikania tego podatku 😀 Jedną z nich jest zwolnienie z opodatkowania, jeżeli sprzedajemy grunt po min. 5 latach od jego zakupu. Jak zatem widzisz inwestowanie w nieruchomości także pod kątem optymalizacji podatkowej (nie mówiąc już o zyskowności) bije na głowę lokowanie oszczędności w banku.

Inwestowanie w nieruchomości ma jeszcze wiele innych zalet, w tym momencie skupię się jednak na tym, jak obliczyć realną stopę procentową po uwzględnieniu podatku Belki. Wzór jest banalny i wygląda następująco:

RSPO = SP * (1 – SO)

Gdzie:
RSPO – realna stopa procentowa (zwrotu) po uwzględnieniu opodatkowania
SP – stopa procentowa (zwrotu) przed opodatkowaniem.

Jeżeli ze swojej inwestycji osiągnąłeś stopę zwrotu 20% rocznie, to po odliczeniu podatku od zysków kapitałowych (który obecnie wynosi 19% zysku), tak naprawdę „na czysto” zarobiłeś:

RSPO = 0,2 * (1 – 0,19) = 0,2 * 0,81 = 0,162 = 16,2%

Jeżeli  doliczmy do tego jeszcze inflację, która wynosi załóżmy 3% rocznie (ostatnio według GUS wyniosła zaledwie 0,9%, ale to raczej odstępstwo od normy, a nie stała tendencja). Podstawiając wynik do wzoru z wpisu : Inflacja a stopa zwrotu (zysk) z inwestycji, otrzymujemy:

RSPI = \frac{0,162-0,03}{1+0,03} = 0,1282 = 12,82\%

Jak zatem widzisz podatki (te jawne i te ukryte) „zeżarły” ok. 36% Twojego zysku, czyli ponad 1/3! Żyć nie umierać 😉

Dlatego właśnie powinieneś obchodzić podatek Belki przy każdej nadarzającej się okazji, a inwestowanie w nieruchomości sprawdza się do tego celu idealnie. Inflacji niestety nie da się uniknąć, można się jedynie przed nią zabezpieczyć mądrze inwestując swój kapitał 🙂

Więcej cennych informacji i wiedzy dotyczącej inwestowania znajdziesz w moim bezpłatnym kursie Inwestowanie W Nieruchomości. Gorąco Cię zachęcam do jego subskrypcji i komentowania :)

Damian Krawczyk

Damian Krawczyk

💎💻 Pokażę Ci Jak Skutecznie Inwestować i Zarabiać w Internecie 💎🔥 Jeżeli zechcesz pomogę Ci wykorzystać POTĘGĘ Internetu i pokażę jak od ZERA możesz zacząć zarabiać całkiem dobre pieniądze w Internecie, dzięki czemu będziesz mógł uciec z wyścigu szczurów i wyrwać się z niewolniczej pracy na etacie 👷‍♂️ Jestem także pasjonatem kreatywnych form inwestowania, głównie w obszarze kryptowalut oraz nieruchomości, ze szczególnym uwzględnieniem inwestycji ziemskich (gruntowych), ponieważ są to aktywa dające niebywałe możliwości inwestycyjne i generujące ponadprzeciętne stopy zwrotu, często liczone w setkach, a nawet tysiącach procent rocznie 📈 Pasjonuje mnie także tematyka rozwoju osobistego, dlatego ciągle uczę się i rozwijam. Możliwości jakie drzemią w każdym z nas są praktycznie nieograniczone, a rozwój samego siebie jest najlepszą formą inwestycji, która zwraca się bardzo szybko i procentuje do końca życia 🚀 Poza tym uwielbiam sport 🏃‍♂️ w praktycznie każdej możliwej formie, dobrą muzykę 🎶 inspirującą literaturę 📖 oraz podróże 🌴 Krótko mówiąc cieszę się życiem 🤩 Jeżeli zatem chcesz mieć jednocześnie czas, pieniądze i zdrowie zajrzyj na stronę główną i sprawdź jak mogę Ci pomóc 🤝 https://damian-krawczyk.pl Pokażę Ci Skuteczny i Gotowy System, dzięki któremu w łatwy sposób spełnisz swoje marzenia 🌴

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

thirteen + two =

CommentLuv badge