Marketing sieciowy (marketing wielopoziomowy, MLM) budzi u ludzi skrajne emocje.

Jedni go kochają inni nienawidzą. Jego negatywny odbiór bierze się zazwyczaj z niewiedzy, na czym on tak naprawdę polega oraz zamkniętego umysłu, który nie dopuszcza do głosu nowych ciekawych koncepcji, za to bezkrytycznie przyjmuje wszelkie słowa krytyki.

Osobiście przerabiałem już wiele różnych koncepcji zarabiania pieniędzy (od pracy na etacie (do której nie zamierzam już nigdy wracać 😉 ), poprzez giełdę papierów wartościowych, forex, biznes tradycyjny, na inwestycjach w nieruchomości kończąc). Moja opinia jest następująca.

“Nie ma obecnie prostszej, tańszej i bardziej ogólnodostępnej formy zarobkowania oraz generowania dochodu pasywnego od marketingu sieciowego (szczególnie, jeżeli wykorzystasz do tego wszelkie dobrodziejstwa oferowane przez marketing internetowy)”

Na temat mitów związanych z marketingiem sieciowym pisałem już w tym artykule, nie będę się zatem powtarzał. Jeżeli jesteś sceptykiem w stosunku do marketingu sieciowego jako formy zarabiania pieniędzy, zachęcam Cię do jego przeczytania.

W tym miejscu postaram się natomiast przedstawić wszelkie argumenty, które przemawiają za marketingiem sieciowym:

1. Nie ma górnego limitu zarobków (tzw. “szklanych sufitów”), jak ma to miejsce w przypadku pracy na etacie.

Każdy doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że raczej nie dostanie pensji wyższej od swojego przełożonego. Może co najwyżej awansować na jego miejsce. Jednak nawet taka droga prędzej czy później się kończy i osiągasz pułap zarobków, którego nie jesteś w stanie przekroczyć. W marketingu sieciowym ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia, ewentualnie wielkość rynku na jakim działasz.

2. Nie musisz pracować w określonym czasie i miejscu.

Wykorzystując Internet możesz pracować z dowolnego miejsca na kuli ziemskiej. Możesz również pracować kiedy chcesz, ponieważ sam jesteś swoim szefem i sam sobie organizujesz pracę. Nie siedzisz w pracy dzień w dzień w tych samych godzinach po osiem (lub więcej) godzin jak ma to miejsce na etacie.

3. Początkowa kwota jaką musisz zainwestować w ten biznes jest minimalna, w porównaniu z biznesem tradycyjnym lub tradycyjnymi formami inwestycji w nieruchomości.

Nie musisz dysponować dużymi kwotami kapitału początkowego, aby rozpocząć działalność. W niektórych firmach, aby rozpocząć wystarczy kilkadziesiąt do kilkuset złotych, a nie kilkadziesiąt do kilkuset tysięcy. Za tak “astronomiczne” pieniądze możesz przystąpić do budowy swojej własnej sieci (organizacji), co jest wręcz śmieszną inwestycją. Czy kogokolwiek nie stać na taką inwestycję? 😉

4. Ryzyko w porównaniu z biznesem tradycyjnym lub inwestowaniem na giełdzie jest minimalne.

Tak naprawdę ryzykujesz jedynie tym, że stracisz swój kapitał początkowy, czyli kilkadziesiąt lub maksymalnie kilkaset złotych i trochę swojego cennego czasu, w przypadku, gdy uznasz, że to jednak nie jest biznes dla Ciebie. Czy to takie wielkie wyrzeczenie?

Porównaj to z biznesem tradycyjnym, w którym według szacunków około 90% firm upada w ciągu pierwszych 3 lat funkcjonowania. Masz zatem 90% szans na wyrzucenie w błoto kilkudziesięciu a nawet kilkuset tysięcy złotych!

Porównaj to również z grą na giełdzie, na której około 90% graczy to tzw. “dawcy kapitału”, którzy tracą wszystko co zainwestowali.

5. Możesz traktować marketing sieciowy jako źródło dodatkowego dochodu pasywnego, nie rezygnując z obecnej pracy podstawowej.

Usługi, z których korzystasz i jesteś zadowolony możesz polecać niejako przy okazji swoim znajomym, a nawet rodzinie. Czy chciałbyś przykładowo, aby właściciel restauracji, do której chodzisz płacił Ci za to, że poleciłeś tą restaurację znajomym? W przypadku marketingu sieciowego masz właśnie taką możliwość!

Czy jest coś złego w polecaniu znajomym usług lub produktów, z których sam korzystasz i jesteś z nich zadowolony?

A czy jest coś złego, żeby za to polecenie otrzymywać prowizję, którą producent lub dostawca zaoszczędził na reklamie?

6. Pracując w marketingu sieciowym poznajesz wielu ciekawych, pozytywnie nastawionych do życia ludzi.

Pracując w marketingu sieciowym poznajesz wielu ambitnych i optymistycznie nastawionych do życia ludzi. Ponieważ natomiast optymizm jest “zaraźliwy”, sam stajesz się coraz bardziej pogodnym człowiekiem. Twoja pewność siebie również rośnie, ponieważ w każdej chwili możesz liczyć na wsparcie członków swojego zespołu, oraz społeczności. Nie ma tutaj niezdrowej konkurencji, która często ma miejsce w pracy na etacie, szczególnie w wielkich korporacjach, ponieważ Twój sukces wpływa pozytywnie na sukces Twojego lidera (managera).

7. Odbywasz wiele szkoleń (zarówno w Internecie jak i stacjonarnych), dzięki czemu stopniowo uczysz się, jak odnaleźć się w biznesie. Masz również ciągłe wsparcie swojego lidera (managera), szczególnie na początku swojej kariery.

Zdobywasz wiedzę, która nie tylko pozwala Ci osiągać coraz większe sukcesy w branży marketingu sieciowego, ale również przygotować się do uruchomienia w przyszłości swojego własnego biznesu. Ponieważ jesteś dobrze przygotowany prawdopodobieństwo sukcesu w porównaniu ze statystyką (90% nowych firm upada) jest w Twoim przypadku znacznie wyższe.

8. Dostajesz gotowe narzędzia, które ułatwiają Ci rozpoczęcie sprzedaży produktów lub usług.

Firma, z którą współpracujesz daje Ci do dyspozycji gotowy system zarządzania relacjami z klientami (CRM), a także gotowe materiały reklamowe i promocyjne, które możesz wykorzystać do promowania usług firmy.

W moim zespole dostajesz również gotowy system, który nauczy Cię, jak skutecznie działać, aby mieć efekty.

9. Szybko zaczynasz zarabiać, Twój dochód pasywny rośnie z miesiąca na miesiąc.

Ponieważ z raz wykonanej praca otrzymujesz co miesiąc dochód pasywny, czym dłużej pracujesz, tym wyższy dochód miesięczny osiągasz. Nie ma tutaj praktycznie żadnych ograniczeń wysokości Twoich zarobków, poza wielkością rynku, na którym działasz. De facto otrzymujesz wielokrotnie wynagrodzenie za każdą przepracowaną godzinę. Czy w pracy na etacie płacą Ci co miesiąc za raz wykonaną pracę? 😉

Ponieważ otrzymujesz również prowizję z pracy swojego zespołu, Twój dochód pasywny wzrasta z miesiąca na miesiąc, nie liniowo, ale coraz szybciej (efekt kuli śnieżnej)!

10. Ponieważ dochód pasywny jest dziedziczony, płynie on nawet po Twojej śmierci.

Możesz zatem zapewnić swoim spadkobiercom dochód rezydualny, który zabezpieczy przyszłość finansową nie tylko Twoją, ale i Twoich dzieci i wnuków! Czy w pracy na etacie masz takie możliwości?

Uniezależniasz się w ten sposób również od państwowego systemu emerytalnego w postaci ZUS, który jak wiadomo prędzej czy później się rozleci. Takie są fakty, ponieważ demografia jest bezlitosna.

Wszystko to sprawia, że jak już wspomniałem na początku nie ma obecnie prostszej, tańszej i bardziej ogólnodostępnej formy zarobkowania oraz generowania dochodu pasywnego od marketingu sieciowego. Oznacza to, że prawdopodobnie nigdy nie będzie łatwiej zarabiać pieniądze.

Jeżeli powyższe argumenty trafiają do Ciebie i jesteś w stanie zainwestować co najmniej kilkadziesiąt złotych i swój czas, w zamian za możliwość zarabiania od kilku do kilkunastu tysięcy miesięcznie w przyszłości, możesz już dziś zacząć zmieniać swoje życie zaglądając tutaj.

Ostrzegam Cię tylko, że w Twoim życiu może pojawić się duża ilość dodatkowego czasu wolnego, wielu ciekawych ludzi i dużo więcej pasji, niż ma to miejsce obecnie. Nie miej zatem później pretensji, że Cię nie “ostrzegałem” 😉

PS. Zachęcam Cię oczywiście do komentowania i dodawania swoich argumentów za (a może przeciw?) marketingiem sieciowym.

Damian Krawczyk

Damian Krawczyk

💎💻 Pokażę Ci Jak Skutecznie Inwestować i Zarabiać w Internecie 💎🔥 Jeżeli zechcesz pomogę Ci wykorzystać POTĘGĘ Internetu i pokażę jak od ZERA możesz zacząć zarabiać całkiem dobre pieniądze w Internecie, dzięki czemu będziesz mógł uciec z wyścigu szczurów i wyrwać się z niewolniczej pracy na etacie 👷‍♂️ Jestem także pasjonatem kreatywnych form inwestowania, głównie w obszarze kryptowalut oraz nieruchomości, ze szczególnym uwzględnieniem inwestycji ziemskich (gruntowych), ponieważ są to aktywa dające niebywałe możliwości inwestycyjne i generujące ponadprzeciętne stopy zwrotu, często liczone w setkach, a nawet tysiącach procent rocznie 📈 Pasjonuje mnie także tematyka rozwoju osobistego, dlatego ciągle uczę się i rozwijam. Możliwości jakie drzemią w każdym z nas są praktycznie nieograniczone, a rozwój samego siebie jest najlepszą formą inwestycji, która zwraca się bardzo szybko i procentuje do końca życia 🚀 Poza tym uwielbiam sport 🏃‍♂️ w praktycznie każdej możliwej formie, dobrą muzykę 🎶 inspirującą literaturę 📖 oraz podróże 🌴 Krótko mówiąc cieszę się życiem 🤩 Jeżeli zatem chcesz mieć jednocześnie czas, pieniądze i zdrowie zajrzyj na stronę główną i sprawdź jak mogę Ci pomóc 🤝 https://damian-krawczyk.pl Pokażę Ci Skuteczny i Gotowy System, dzięki któremu w łatwy sposób spełnisz swoje marzenia 🌴

6 Komentarzy

soskredyt · 17 stycznia 2015 o 20:00

Internet daje ogromne możliwości jeżeli chodzi o zarabianie. I dlatego tak dużo osób się nim fascynuje. Ale niestety nie każdy ma na tyle cierpliwości, by w nim zaistnieć, gdyż na początku zarobki mogą nie być aż tak duże, o jakich marzymy.

  Damian Krawczyk · 18 stycznia 2015 o 14:33

  Zgadza się. W Internecie, a także w marketingu sieciowym kluczowe są konsekwencja w działaniu oraz wytrwałość. Ale te umiejętności (których można się nauczyć) są wynagradzane w przyszłości z nawiązką. W sprzedaży, marketingu sieciowym oraz Internecie działa zasada śnieżnej kuli, a wysokość miesięcznych dochodów jest praktycznie nieograniczona 😀
  Damian Krawczyk ostatnio opublikował…Jak być bogatym człowiekiem w szerokim tego słowa znaczeniuMy Profile

  moneygrabbing · 4 kwietnia 2015 o 15:04

  Dlatego zarabiają tylko Ci, co inwestują w to dużo czasu i się poświęcają. Znam ludzi co całkiem nieźle na tym zarabiają ale traktują to bardzo pożnie i jest dla nich tak samo ważne jak normalna praca. Ale początki były skromne. Dopiero po jakimś czasie pokazały się znaczne pieniądze.
  moneygrabbing ostatnio opublikował…moneygrabbing wrote a new post, Gdzie szukać informacji o akcjach i funduszach w UKMy Profile

   Damian Krawczyk · 4 kwietnia 2015 o 15:30

   Oczywiście, marketing sieciowy to biznes jak każdy inny. Bez biznesowego podejścia do tematu niczego sensownego się w tym biznesie nie osiągnie. Dlatego tak zwani “wahacze”, “zastanawiacze” i “przyglądacze” niczego nie osiągają, a potem narzekają, że w tym biznesie nie da się zarobić 😉
   Otóż da się, tylko trzeba spiąć pośladki i działać, a nie wiecznie narzekać, że “Nie da się” 😉
   Damian Krawczyk ostatnio opublikował…Wesołych Świąt Wielkanocnych 2015!My Profile

Travis · 17 stycznia 2015 o 19:39

Znam ludzi którzy na każdym kroku próbują pokazać jakim to MLM jest oszustwem. Myślę jednak, że to wynika z niewiedzy tych ludzi. Ja mam bardzo pozytywne doświadczenia związane z MLM-em dlatego, że nie tylko udało mi się osiągnąć jakiś tam mały dochód pasywny, ale też nawiązałem bardzo dużo kontaktów i jak twierdzą moi znajomi bardzo się zmieniłem (oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu)
Travis ostatnio opublikował…O czym rozmawiać z dziewczynąMy Profile

  Damian Krawczyk · 18 stycznia 2015 o 14:28

  Ludzi, którzy krytykują MLM jest w Polsce bardzo wielu. Myślę, że wynika to nie tylko z ich niewiedzy, ale również ze strachu przed spróbowaniem czegoś nowego i wyjściem ze swojej strefy komfortu 🙂
  Super, że masz pozytywne doświadczenia związane z tym biznesem, że się rozwijasz i budujesz swoją niezależność finansową. Mam podobne doświadczenia, więc nikt nie wmówi nam, że coś co działa.. “nie działa” 😉
  Damian Krawczyk ostatnio opublikował…Jak zwiększyć sprzedaż, czyli jak sprzedawać skutecznie i zostać sprzedawcą doskonałymMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − 14 =

CommentLuv badge