lek na rakaCzy istnieje w ogóle uniwersalny lek na raka oraz inne choroby cywilizacyjne, które z roku na rok zbierają coraz większe żniwo?

A jeżeli istnieje, to dlaczego nie udaje się go wynaleźć, choć medycyna konwencjonalna ciągle się rozwija? Dlaczego jest tak, że chorób przybywa, leków również przybywa, a społeczeństwo jest coraz bardziej schorowane? Oczywiście istnieje wiele drugorzędnych przyczyn chorób, do których można zaliczyć stres, nieprawidłowe odżywianie, zanieczyszczenie środowiska itd. ale okazuje się, istnieje tylko jedna pierwszorzędna przyczyna chorób, a jest nią niedotlenienie na poziomie komórkowym.

Pierwszorzędna przyczyna chorób, to taka, która jest obecna przy każdej chorobie, bez wyjątku. Rak, ponad wszystkie inne choroby, ma niezliczoną ilość drugorzędnych przyczyn, ale nawet w przypadku raka, istnieje tylko jedna pierwszorzędna przyczyna jego powstawania.

Odkrył to i udowodnił Otto Warburg, najlepszy biochemik i fizjolog XX wieku. Odkrył i udowodnił, że pierwszorzędną przyczyną powstawania raka jest spadek natlenienia komórek o 35% względem normalnej wartości. Jeżeli więc ilość tlenu, jaka dociera do komórki spadnie o 1/3, komórka taka obumiera albo bezpowrotnie przemienia się w komórkę rakową. Od momentu opublikowania tych danych, nikomu nie udało się ich podważyć, a prób było wiele.

Skoro zatem niedotlenienie jest fundamentalną i pierwszorzędną przyczyną raka oraz wszystkich innych chorób, to jest oczywiste, że najlepszy lek na raka, to dotlenienie organizm. Z badań Warburg’a wynika jednoznacznie, że wszystkie choroby rozwijają się przy obniżonym natlenieniu tkanek.

Dobrze, zapytasz. Tylko jak dotlenić komórki? I czy istnieje na to metoda? Okazuje się, że tak, a metodę tą odkrył już w latach 50-tych XX wieku rosyjski lekarz Konstantyn Buteyko, który doszedł do identycznych wniosków, niezależnie od prac Warburga.

Opracował system, dzięki któremu człowiek może samodzielnie i skutecznie eliminować niedotlenienie organizmu. System ten znany jest, jako metoda Buteyko, która uratowała życie i poprawiła zdrowie tysiącom ludzi na całym świecie. Metoda Buteyko opiera się na ogromnej roli dwutlenku węgla (CO2) w ciele człowieka i efekcie Bohra, a polega ona najkrócej rzecz ujmując na redukcji oddechu!

Tak, to nie pomyłka. Redukcja oddechu zwiększa natlenienie organizmu, choć większość wmawia nam, że jest dokładnie odwrotnie. Dlaczego tak jest? W dużym skrócie dlatego, że podnosi poziom dwutlenku węgla (CO2) do medycznej normy czyli 5,5% CO2 w pęcherzykach płucnych, a CO2 zwany również witaminą wszystkich witamin jest niezbędny w procesie prawidłowego oddawania tlenu z krwi do wszystkich komórek ciała.

Z wieloletnich badań doktora Buteyko niezbicie wynika, że większość z nas oddycha zbyt intensywnie (hiperwentyluje się), co powoduje, że stężenie CO2 w płucach i krwi jest zbyt niskie. Uniemożliwia to hemoglobinie oddanie komórkom wystarczającej ilości tlenu do komórek i powoduje niedotlenienie.

Organizm broni się przed nadmierną utratą CO2 ‘kurcząc’ możliwe drogi jego utraty, co powoduje takie dolegliwości jak np. alergie, czy nadciśnienie.

Praktycznie wszyscy ludzie oddychają więcej, niż wynosi fizjologiczna norma, czyli 6 litrów powietrza na minutę. Niektórzy oddychają 10 litrów na minutę, inni 12, a nawet 16. Stąd też chorujemy coraz częściej, bez względu na ilość przyjmowanych suplementów stosowanych terapii, wydawanych pieniędzy.

Ta zależność jest już powszechnie znana medycynie od ponad 100 lat, a mimo to bagatelizowana. Dlaczego? To chyba oczywiste. Na tlenie i CO2 nie da się zarobić 😉

Bez prawidłowego oddechu żadne metody na poprawę zdrowia (zdrowa dieta, sport etc.) Ci nie pomogą, bo samochód z nieprawidłowo działającym silnikiem nie pojedzie nawet na najlepszym paliwie 😉

Metoda Buteyko to cały system ćwiczeń, ale jej fundamentem jest oddychanie tylko i wyłącznie przez nos (zmniejsza znacznie utratę CO2).

Prof. Buteyko zwykł mawiać, że zdrowy człowiek powinien oddychać przez usta tak często, jak je przez nos i jest w tym wiele prawdy. Nie dostaliśmy nosa po to, aby z niego nie korzystać 😉

Ok, tylko jak zmierzyć ile powietrza przepływa przez Twoje płuca na minutę, czyli jak daleko jesteś od fizjologicznej normy? Jest na to prosty sposób. Badanie to, które opracował profesor to tzw. Pauza Kontrolna.

Pauza Kontrolna, to ilość sekund liczona po lekkim, swobodnym i niewymuszonym wydechu do momentu, aż pojawi się pierwsza chęć zaczerpnięcia powietrza. Czyli jest to ilość sekund na bezdechu bez uczucia niedoboru powietrza i uczucia dyskomfortu.

Jak wykonać to badanie? Jest to dość proste.

  1. Usiądź wygodnie i rozluźnij się przez 5 minut.
  2. Zrób wdech, taki jak robisz zawsze.
  3. Zrób wydech, taki jak zawsze.
  4. Zaciśnij nos kciukiem i palcem wskazującym i zacznij mierzyć stoperem czas
  5. Jak tylko poczujesz pierwszą chęć zaczerpnięcia powietrza zatrzymaj stoper.

Tylko nie czekaj dłużej, bo pauza kontrolna będzie zafałszowana. Pierwsze uczucie dyskomfortu oznacza zakończenie pomiaru. Badanie to jest najbardziej wiarygodne tuż po przebudzeniu.

Po przeanalizowaniu przeszło 250 000 pacjentów w ZSRR, Buteyko wraz z innymi lekarzami odkrył, że osoby, których pauza kontrolna wynosi w okolicach 30 sekund, raczej nie cierpią na poważne choroby i mają dobre
zdrowie. Przy pauzie 40-60 sekund, bardzo dobre zdrowie. Powyżej 60 sekund, zdrowie idealne, czyli tzw. super wytrzymałość, stan w którym choroby z punktu widzenia fizjologii nie mają prawa się pojawić i rozwinąć.

Jaki wyszedł Ci wynik? Załóżmy, że Twoja pauza wynosi 10 sekund. Poniższa Tabela Stref Zdrowotnych opracowana przez profesora Buteyko obrazuje gdzie jesteś i ile Ci jeszcze brakuje do medycznej normy:

lek na rakaJak widać jeśli Twoja Pauza Kontrolna wynosi 10 sekund, to ilość procentowa CO2 w pęcherzykach
płucnych (Alveolar CO2) wynosi 4,0%. Jak już wspominałem norma medyczna u zdrowego człowieka wynosi 5,5%, co odpowiada pauzie na poziomie 40 sekund, a norma profesora Buteyko jest nawet bardziej restrykcyjna, bo wynosi 6,5%, co odpowiada pauzie 60 sekundowej. Ostatnia kolumna (pulse per minute) oznacza tętno, czyli ilość uderzeń serca na minutę.

Z powyższego wynika, że jeżeli Twoja pauza kontrolna wynosi 10 sekund, to masz niedobór CO2 w organizmie i należy go podnieść. Jak tego dokonać, poza oddychaniem tylko i wyłącznie przez nos? To już temat na kolejne wpisy 😉

Czy zatem istnieje lek na raka?

Z powyższych informacji i faktów wynika niezbicie, że tak, tyle tylko, że koncerny farmaceutyczne nie mogą go opatentować i na nim zarobić, bo tlenu i dwutlenku węgla opatentować się nie da. 😉

A Tobie jaka wyszła pauza kontrolna? Podziel się wynikami w komentarzach.

Czy redukcja oddechu to panaceum na wszelkie zło tego świata? Na pewno nie 😉

Nie namawiam Cię w tym wpisie absolutnie do rezygnacji z pomocy lekarzy, ponieważ oni również są potrzebni. Szczególnie, że czasem, aby ratować ludzkie życie, nie ma już czasu na dbanie o fundamenty zdrowia i trzeba działać błyskawicznie.

Czy NFZ działa błyskawicznie? Raczej nie bardzo 😉 Jeżeli znasz mojego bloga, wiesz zapewne, że każdy może mieć prywatną opiekę medyczną, w dodatku nic za nią nie płacąc, a nawet na niej dobrze zarobić. Interesuje Cię jak? Tutaj znajdziesz odpowiedź.

Jeżeli masz natomiast do mnie jakieś pytania, związane z metodą Buteyko, lub jakiekolwiek inne związane z tym, czym się zajmuję, zapraszam Cię do kontaktu.

Damian Krawczyk

Damian Krawczyk

💎💻 Pokażę Ci Jak Skutecznie Inwestować i Zarabiać w Internecie 💎🔥 Jeżeli zechcesz pomogę Ci wykorzystać POTĘGĘ Internetu i pokażę jak od ZERA możesz zacząć zarabiać całkiem dobre pieniądze w Internecie, dzięki czemu będziesz mógł uciec z wyścigu szczurów i wyrwać się z niewolniczej pracy na etacie 👷‍♂️ Jestem także pasjonatem kreatywnych form inwestowania, głównie w obszarze kryptowalut oraz nieruchomości, ze szczególnym uwzględnieniem inwestycji ziemskich (gruntowych), ponieważ są to aktywa dające niebywałe możliwości inwestycyjne i generujące ponadprzeciętne stopy zwrotu, często liczone w setkach, a nawet tysiącach procent rocznie 📈 Pasjonuje mnie także tematyka rozwoju osobistego, dlatego ciągle uczę się i rozwijam. Możliwości jakie drzemią w każdym z nas są praktycznie nieograniczone, a rozwój samego siebie jest najlepszą formą inwestycji, która zwraca się bardzo szybko i procentuje do końca życia 🚀 Poza tym uwielbiam sport 🏃‍♂️ w praktycznie każdej możliwej formie, dobrą muzykę 🎶 inspirującą literaturę 📖 oraz podróże 🌴 Krótko mówiąc cieszę się życiem 🤩 Jeżeli zatem chcesz mieć jednocześnie czas, pieniądze i zdrowie zajrzyj na stronę główną i sprawdź jak mogę Ci pomóc 🤝 https://damian-krawczyk.pl Pokażę Ci Skuteczny i Gotowy System, dzięki któremu w łatwy sposób spełnisz swoje marzenia 🌴

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

two × 1 =

CommentLuv badge