Jak być bogatymCzy często myślisz o tym, jak być bogatym człowiekiem i co zrobić, żeby to osiągnąć?

Pewnie podobnie jak większość ludzi Ty również o tym myślisz. Pytanie tylko jak często i jak intensywnie? Czy są to tylko Twoje ulotne marzenia, za którymi nie idą żadne czyny, czy gorąco tego pragniesz i faktycznie pracujesz nad realizacją tych marzeń?

Jest to o tyle istotne, ponieważ to właśnie Twoje myśli kształtują Twoje przeznaczenie. To kim dziś jesteś zależy od tego o czym myślałeś w przeszłości, a także jakie decyzje i działania podejmowałeś, zanim znalazłeś się w miejscu, w którym dziś jesteś. Analogicznie to kim będziesz w przyszłości zależy od tego, o czym myślisz obecnie. A ponieważ to Ty wybierasz swoje myśli, również i Ty masz wpływ na swoją przyszłość 🙂

“Myśli prowadzą do uczuć. Uczucia prowadzą do działań. Działania prowadzą do wyników.” – Harv Eker

Niezależnie zatem od tego kim dzisiaj jesteś i co posiadasz, możesz w przyszłości być kimkolwiek zechcesz i mieć czegokolwiek tylko zapragniesz. Warunek jest jeden. Aby zmienić swoje otoczenie musisz zacząć od zmiany samego siebie, a konkretnie od zmiany swoich myśli. Aby zmienić swój świat zewnętrzny, musisz zmienić swój świat wewnętrzny.

Jak być bogatym człowiekiem i żyć pełnią życia?

Jakie powinny być Twoje myśli, abyś mógł być szczęśliwym i spełnionym człowiekiem? Co odróżnia ludzi, którzy osiągają sukces w życiu od tych, którym się to nie udaje? Oto zasady, które odpowiednio zastosowane będą przełomowe w Twoim życiu.

1. Dla bogatych źródłem zła są bieda i ubóstwo. Dla biednych źródłem wszelkiego zła są pieniądze.

Trudno jest dążyć do bogactwa, jeżeli zaprogramowany jesteś na to, że pieniądze są złe. W takim wypadku będziesz sam siebie sabotował, a Twoja podświadomość zrobi wszystko, abyś przypadkiem zbyt wiele nie zarobił.

Jest takie powiedzenie, że pieniądze szczęścia nie dają. Oczywiście, że same w sobie nie dają, ponieważ są tylko środkiem do realizacji celu, a nie celem samym w sobie.

Tylko czy ich brak da Ci szczęście? Z całą pewnością nie. Brak pieniędzy i ciągłe zamartwianie się o to, że nam ich brakuje jest główną przyczyną nieszczęścia, zaniżonego poczucia własnej wartości, życia poniżej oczekiwań i możliwości, a nawet różnorakich schorzeń psychosomatycznych (takich m.in. jak depresja, różnego rodzaju lęki itp.)

2. Bogaci podziwiają innych bogatych. Biedni nie cierpią bogatych.

Ta zasada wynika z poprzedniej. Jeżeli chcesz stać się bogaty, powinieneś podziwiać bogatych i ich naśladować. Myślenie, że bogaci doszli do tego co mają w drodze oszustwa wykorzystując przy tym innych ludzi jest zarówno nieprawdziwe, jak i szkodliwe w dążeniu do realizacji Twoich celów finansowych.

3. Bogaci koncentrują się na tym czego chcą. Biedni koncentrują się na tym czego nie chcą.

Ponieważ Twoja podświadomość w drodze do realizacji wyznaczonych celów całkowicie ignoruje słowo “NIE”, myśl o tym czego chcesz, a nie o tym czego nie chcesz.

Jeżeli ciągle myślisz o tym, że nie chcesz mieć długów, prawdopodobnie ciągle będą rosnąć. Zapomnij o nich i skup się na tym, jak zarabiać pieniądze i stać się bogatym, a problem długów sam się w ten sposób rozwiąże 🙂

4. Bogaci myślą: „Tworzę swoje życie”. Biedni myślą: „Życie mi się przydarza”.

Jak już wspomniałem na początku, ponieważ to Ty i tylko Ty masz wpływ na swoje myśli, masz również pełną kontrolę nad własnym życiem. Sam je kreujesz i sam bierzesz za nie pełną odpowiedzialność. Nikt inny tego za Ciebie nie zrobi i nikt inny nie odpowiada za to jak bardzo jesteś w stanie urosnąć (w sensie mentalnym oczywiście) 🙂

“Za każdym razem, gdy złapiesz się na tym, że obwiniasz, usprawiedliwiasz się lub narzekasz, przesuń palcem wskazującym po gardle, aby przypomnieć sobie, że podrzynasz sobie finansowe gardło.” – Harv Eker

5. Bogaci grają o pieniądze tak, żeby wygrać. Biedni grają o pieniądze tak, żeby nie przegrać.

Jeżeli grasz o pieniądze defensywnie i zachowawczo bojąc się podejmowania jakiegokolwiek ryzyka, jakie są szanse na to, żebyś tą grę wygrał? Większość ludzi gra o pieniądze właśnie w ten sposób. Zależy im głównie na tym, żeby w miarę bezpiecznie przetrwać, a nie żeby dojść do bogactwa i dostatku. A jaki jest Twój cel? Do czego zmierzasz? Czy Twój cel finansowy nie jest przypadkiem zbyt mało ambitny?

Jeżeli zależy Ci tylko na tym, żeby starczyło na opłacenie bieżących rachunków, to tylko tyle otrzymasz. Mierz wysoko, a ośmielisz wszechświat, żeby dał Ci o wiele więcej 😉

6. Bogaci pragną bogactwa i z determinacją do niego dążą. Biedni chcą być bogaci i na “chceniu” się zazwyczaj kończy 😉

Jeżeli chcesz być bogaty, ale ciągle znajdujesz wymówki w stylu, nie jestem wystarczająco dobry, to kosztuje zbyt wiele pracy itp. to prawdopodobnie nie ruszysz z miejsca, a za pięć, czy dziesięć lat nadal będziesz w tym samym miejscu co obecnie.

Zgodnie z prawem przyciągania od wszechświata dostajesz to co zamawiasz. Jeżeli twoje komunikaty są sprzeczne, to jak możesz otrzymać to czego chcesz, jeżeli sam do końca nie wiesz czego chcesz? 😉

“Najważniejszym powodem, dla którego ludzie nie osiągają tego, co chcą, jest to, że sami nie wiedzą, czego chcą.” – Harv Eker

7. Bogaci myślą na dużą skalę. Biedni myślą na małą skalę.

“Twoje wynagrodzenie jest wprost proporcjonalne do wartości, jaką wnosisz na rynek” – Harv Eker

Czym większej liczbie ludzi jesteś w stanie pomóc, tym hojniej zostaniesz za to wynagrodzony. Niektórymi kanałami dystrybucji, takimi jak Internet jesteś w stanie dotrzeć nie do dziesiątek, a do milionów ludzi na całym świecie i ofiarować im wartość opartą na Twoich naturalnych zdolnościach i predyspozycjach. Myśl w dużej skali 🙂

8. Bogaci koncentrują się na szansach. Biedni koncentrują się na problemach.

Zamiast koncentrować się na swoich problemach stań się mistrzem w rozwiązywaniu problemów, a przeprogramujesz swój umysł i rozwiniesz swoją kreatywność. Nie mówiąc już o lepszym samopoczuciu i większej ilości energii do działania.

“Problem to okazja w przebraniu.” – John Adams

9. Bogaci obracają się wśród pozytywnie nastawionych ludzi sukcesu. Biedni obracają się wśród negatywnie nastawionych ludzi, którzy nie odnoszą sukcesów.

Wieczni malkontenci tylko ściągają Cię w dół, nie pozwalając, abyś wydobył z siebie to co w Tobie najwspanialsze i to do czego jesteś zdolny. Szukaj ludzi, którzy dążą do osiągnięcia bogactwa i sukcesu, albo już je osiągnęli i ucz się od nich. W odpowiednim otoczeniu jesteś w stanie osiągnąć swoje cele finansowe znacznie szybciej niż, niż Ci się to może teraz wydawać możliwe. Być może akurat Tobie jest po drodze ze mną. Jeżeli tak, zapraszam Cię do współpracy.

“Jesteś średnią pięciu osób, z którymi spędzasz najwięcej czasu” – Jim Rohn

10. Bogaci chętnie promują siebie oraz swoją wartość. Biedni myślą negatywnie o promocji i sprzedaży.

Niechęć do promowania siebie oraz swojego biznesu jest jedną z największych przeszkód na drodze do sukcesu. Ludzie, którzy mają kłopot z promocją i sprzedażą, z reguły klepią biedę. To oczywiste.

Jak możesz uzyskać wysoki dochód w swojej firmie lub jako partner innej firmy, jeśli nie jesteś gotów poinformować ludzi o tym, że Twój produkt lub Twoja usługa w ogóle istnieje i że jest godna polecenia?

Oczywiście, aby coś promować, powinieneś sam w to wierzyć. Promowanie czegoś, w co sam nie wierzysz i czego sam byś nie kupił jest moralnie naganne i nie jest sprzedażą, a raczej naciąganiem, a to dwie różne rzeczy 😉

Sam staram się jak najwnikliwiej analizować firmy, z którymi podejmuję współpracę i tylko takie Ci rekomenduję, abyś z moją pomocą jak najszybciej osiągnął swoje cele finansowe oraz wolność finansową.

11. Bogaci są więksi od swoich problemów. Biednych przerastają ich problemy.

Nie ma problemów nie do rozwiązania. Gdy skupiasz się na możliwych wyjściach z sytuacji, znajdujesz coraz bardziej kreatywne możliwości.

Zadawaj sobie właściwe pytania: “Jak mogę rozwiązać ten problem”, a Twoja podświadomość zacznie podsuwać Ci coraz lepsze rozwiązania. A czym większe problemy będziesz rozwiązywał, tym większe będziesz dostawał do rozwiązania, W efekcie “urośniesz” na tyle, że żaden problem Cię nie przerośnie.

“Tajemnica sukcesu nie polega na tym, żeby unikać lub pozbywać się problemów; tajemnica polega na tym, żeby tak urosnąć, aby się było większym od każdego problemu.” – Harv Eker

12. Bogaci nie mają problemów z przyjmowaniem. Biedni mają problemy z przyjmowaniem.

Wielu ludzi ma problemy z przyjmowaniem. Głównie dlatego, że czują, że na coś nie zasługują, że nie są godni i nie są dostatecznie dobrzy. Wynika to jak zwykle z niewłaściwego programowania umysłu. Skoro za każdy błąd jesteśmy w dzieciństwie karani, gdy już dorastamy karzemy siebie podświadomie sami. Może to przybrać taką np. formę: „Zachowałeś się źle, więc nie dostaniesz pieniędzy”. To wyjaśnia, dlaczego jedni ludzie ograniczają swoje zarobki, a inni podświadomie sami sabotują swój sukces.

Ludzie bogaci ciężko pracują i uznają za najzupełniej słuszne, że są dobrze wynagradzani za swe wysiłki i wartość, którą dają innym. Jest to całkowicie naturalne i uczciwe.

13. Bogaci wolą wynagrodzenie za wyniki pracy. Biedni wolą wynagrodzenie za czas pracy.

Ludzie biedni wolą otrzymywać stałą pensję lub wynagrodzenie za godziny pracy. Potrzebują bezpieczeństwa wynikającego z wiedzy, że dokładnie tyle samo pieniędzy dostaną dokładnie w tym samym czasie, miesiąc w miesiąc. Ale to złudne poczucie bezpieczeństwa, które w dodatku ogranicza Twój majątek, ponieważ programuje Cię na pewne z góry określone (najczęściej niskie) kwoty dochodów.

“Nie ma nic złego w stałej pensji, jeśli nie ogranicza ona możliwości zarabiania tyle, ile jesteś wart. Sęk w tym, że zwykle ogranicza.” – Harv Eker

Nigdy nie ustalaj górnej granicy swoich dochodów i wybieraj biznes, w którym “szklane sufity” nie istnieją i w którym jesteś wynagradzany za wyniki swojej pracy, a Twój dochód jest ograniczony jedynie Twoją wyobraźnią i kreatywnością.

14. Bogaci wiedzą, że mogą mieć wszystko. Biedni uważają, że mogą mieć albo jedno, albo drugie.

Bogaci żyją w świecie dostatku. Biedni żyją w świecie ograniczeń. Oczywiście to ciągle ten sam fizyczny świat, ale postrzegany z różnych perspektyw.

Przy odrobinie inwencji i kreatywności zawsze jesteś w stanie “upiec dwie pieczenie na jednym ogniu”. Zacznij zadawać sobie odpowiednie pytania: “Jak mogę mieś i to i to”?, a znajdziesz odpowiednie rozwiązania jak tego dokonać. Czy możesz mieś więcej pieniędzy i jednocześnie więcej czasu dla rodziny? Oczywiście, że tak. Może wystarczy zmienić pracę na bardziej efektywną i mniej czasochłonną?

“Ludzie bogaci sądzą, że „możesz mieć ciastko i zjeść ciastko”. Ludzie z klasy średniej myślą: „Ciastko jest za drogie, więc wezmę tylko kawałeczek”. Ludzie biedni uważają, że nie zasługują na ciastko, więc zamawiają pączek z dziurką, koncentrują się na dziurce i dziwią się, że „nic” nie mają.” Harv Eker

15. Bogaci koncentrują się na swoim przepływie pieniężnym i majątku netto. Biedni koncentrują się na dochodzie z pracy.

Majątek netto to wartość wszystkiego co masz, po odjęciu wszystkich swoich długów. Przepływ pieniężny (Cash Flow) to różnica pomiędzy Twoimi miesięcznymi wpływami i wypływami. Jeżeli jest dodatni (więcej wpływa na Twoje konto, niż z niego wypływa) i jeżeli ten wpływ jest dochodem pasywnym (nie wymaga Twojej pracy) jesteś Wolny Finansowo.

Jest to stan idealny, do którego powinieneś dążyć, a którego nigdy nie osiągniesz pracując na etacie. Taki stan rzeczy możesz osiągnąć albo poprzez Inwestycje (czwarty kwadrant przepływu pieniędzy wg. Roberta Kiyosaki), albo dzięki biznesowi, takiemu jak Marketing Sieciowy (trzeci kwadrant).

16. Bogaci ciągle się uczą i rozwijają. Biedni uważają, że już wszystko wiedzą i wolą się “dobrze bawić”.

Oczywiście relaks i rozrywka również są w życiu potrzebne, aby panowała w nim równowaga, ale jeżeli wyłącznie dobrze się bawisz, to czy rozrywka zapewni Ci bogactwo? Raczej nie 😉

Twoja nauka nigdy się nie kończy. Zawsze są dziedziny, w których powinieneś być jeszcze lepszy, aby zapewnić sobie przewagę konkurencyjną. Twój umysł (wiedza i doświadczenie, które posiadasz) jest najcenniejszym aktywem Twojego majątku. I od jego sprawności zależy, jak wiele będziesz w stanie w przyszłości zarabiać.

Nikt nie rodzi się finansowym geniuszem. Każdy zamożny człowiek nauczył się, jak odnieść sukces w grze o pieniądze. A jeśli Ty również chcesz się tego nauczyć, musisz uczyć się od najlepszych i robić dokładnie to samo, co oni już zrobili i nadal robią. Tylko wtedy osiągniesz takie rezultaty, jakie osiągają najlepsi (prawo przyczyny i skutku zwane również prawem siewu i zbioru).

Każdy rolnik doskonale zdaje sobie z tego sprawę, że nie da się zasiać pszenicy i zebrać buraki cukrowe. Jest to oczywiste i banalne, a mimo tego wielu z nas ciągle wierzy, że może nic nie robić i zostać milionerami 😉

“Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać rożnych rezultatów.” – Albert Einstein

17. Bogaci działają pomimo lęku. Biednych lęk paraliżuje.

Bez działania nie ma wyników. Możesz wizualizować i medytować na temat wzbogacenie się przez całe życie, ale jeżeli nie zastosujesz polskiej formuły CUD (“Czas Unieść D.. 😉 ) to nic się w Twoim życiu nie zmieni.

Dlaczego zatem tak wielu ludzi zwleka z działaniem? Ponieważ paraliżuje ich lęk przed działaniami, które leżą poza ich strefą komfortu.

Aby odnieść sukces musisz nauczyć się działać pomimo lęku, pomimo wątpliwości, pomimo niepokoju, pomimo niepewności, pomimo niedogodności, pomimo uczucia dyskomfortu, a nawet wtedy, gdy nie jesteś w nastroju do działania.

“Jeśli jesteś gotów robić tylko to, co łatwe, życie będzie trudne. Ale jeśli jesteś gotów robić to, co trudne, życie będzie łatwe.” – Harv Eker

18. Na bogatych ciężko pracują ich własne pieniądze. Biedni ciężko pracują na swoje pieniądze.

Celem gry o pieniądze jest sytuacja, w której nigdy nie będziesz musiał więcej pracować, chyba że będziesz miał na to ochotę”, a jeśli będziesz pracować, to z wyboru, a nie z konieczności. Innymi słowy, celem jest jak najszybsze uzyskanie wolności finansowej.

Jak już wcześniej wspomniałem, aby tego dokonać potrzebujesz dochodu pasywnego, który wygenerujesz albo poprzez Inwestycje, albo dzięki biznesowi, takiemu jak Marketing sieciowy.

19. Bogaci wiedzą, że można pomnażać pieniądze nie posiadając pieniędzy, korzystając z pieniędzy innych lub swojego czasu. Biedni sądzą, że trzeba mieć pieniądze, aby je pomnażać.

Istnieją kreatywne metody generowania dochodu pasywnego, które wymagają minimalnych ilości pieniędzy, aby rozpocząć biznes, lub inwestować.

Jedyne czego potrzebujesz to otwarty umysł i nieszablonowe myślenie. Większość (w tym przypadku przykładowo ludzie kurczowo trzymający się pracy na etacie) nie zawsze ma rację. Prawdę mówiąc większość zazwyczaj się myli 😉

20. Bogaci wiedzą, że zdrowie jest kluczowe do osiągnięcia bogactwa. Biedni nigdy nie łączą w myślach zdrowia i pieniędzy.

Zdrowie i dobra kondycja fizyczna jest niezbędna do osiągania bogactwa. Poza tym bogaci wiedzą, że pieniądze mogą uratować ich życie.

“Gdy klasa średnia martwi się o służbę zdrowia lub opiekę medyczną w swojej firmie, bogacze po prostu korzystają z elitarnych instytucji medycznych” – Steve Siebold

Płacąc składki za prywatną opiekę medyczną, ludzie bogaci mają 24-godzinny dostęp do wszelkich usług medycznych.

Powyższa lista zasad jak być bogatym człowiekiem z całą pewnością nie wyczerpuje tego obszernego tematu. Powinna Cię jednak naprowadzić na obszary Twoich myśli, które być może należałoby zmodyfikować i przekonania, których powinieneś się pozbyć, aby osiągnąć dobrobyt oraz bogactwo jeszcze w roku 2015.

A ponieważ ludzie bogaci wiedzą, że wielkie cele najlepiej osiąga się wśród ludzi myślących tak jak oni zapraszam Cię do współpracy ze mną. Z korzyścią dla obu stron oczywiście 🙂

Klub PlatynowyZapraszam Cię oczywiście również do komentowania i dodawania swoich propozycji i zasad bogactwa.

Do zobaczenia w nowym jeszcze lepszym roku 2015! 😀

Damian Krawczyk

Damian Krawczyk

💎💻 Pokażę Ci Jak Skutecznie Inwestować i Zarabiać w Internecie 💎🔥 Jeżeli zechcesz pomogę Ci wykorzystać POTĘGĘ Internetu i pokażę jak od ZERA możesz zacząć zarabiać całkiem dobre pieniądze w Internecie, dzięki czemu będziesz mógł uciec z wyścigu szczurów i wyrwać się z niewolniczej pracy na etacie 👷‍♂️ Jestem także pasjonatem kreatywnych form inwestowania, głównie w obszarze kryptowalut oraz nieruchomości, ze szczególnym uwzględnieniem inwestycji ziemskich (gruntowych), ponieważ są to aktywa dające niebywałe możliwości inwestycyjne i generujące ponadprzeciętne stopy zwrotu, często liczone w setkach, a nawet tysiącach procent rocznie 📈 Pasjonuje mnie także tematyka rozwoju osobistego, dlatego ciągle uczę się i rozwijam. Możliwości jakie drzemią w każdym z nas są praktycznie nieograniczone, a rozwój samego siebie jest najlepszą formą inwestycji, która zwraca się bardzo szybko i procentuje do końca życia 🚀 Poza tym uwielbiam sport 🏃‍♂️ w praktycznie każdej możliwej formie, dobrą muzykę 🎶 inspirującą literaturę 📖 oraz podróże 🌴 Krótko mówiąc cieszę się życiem 🤩 Jeżeli zatem chcesz mieć jednocześnie czas, pieniądze i zdrowie zajrzyj na stronę główną i sprawdź jak mogę Ci pomóc 🤝 https://damian-krawczyk.pl Pokażę Ci Skuteczny i Gotowy System, dzięki któremu w łatwy sposób spełnisz swoje marzenia 🌴

1 Komentarz

Black · 3 marca 2015 o 12:01

Ciekawe wskazówki 🙂 Nie wszystkie niestety łatwo zastosować w praktyce, ale trzeba próbować, jeśli chce się osiągnąć upragnioną ilość zer po jedynce na koncie. Dzięki za artykuł!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × two =

CommentLuv badge