Dochód pasywny (rezydualny) to dokładne przeciwieństwo dochodu aktywnego (linearnego) 💰

Podział ten odpowiada na pytanie: „Ile razy zostaję wynagradzany za godzinę swojej pracy?”. Jeżeli dochody podzielisz według tego klucza, każdy swój dochód możesz przyporządkować do jednej z powyższych kategorii.

Jeżeli odpowiedzią na to pytanie jest: „Tylko raz”, to dochód jest dochodem aktywnym (linearnym). Modelowym przykładem tego dochodu jest strumień pieniężny w postaci pensji za pracę na etacie. Jeżeli pracujesz otrzymujesz wynagrodzenie, jeżeli nie pracujesz ten strumień wysycha, to jasne. Pomijam tu oczywiście wynagrodzenie chorobowe, ponieważ jest to już de facto inny rodzaj przepływu pieniężnego. Poza tym nie da się chorować w nieskończoność 😉

Jeżeli odpowiedź na powyższe pytanie brzmi: „Wielokrotnie”, to masz do czynienia z dochodem pasywnym (rezydualnym). Oczywiście, aby wygenerować ten rodzaj dochodu również trzeba włożyć sporo pracy, najczęściej znacznie więcej niż w osiągnięcie dochodu linearnego. Nie ma bowiem niczego za darmo. Różnica jest taka, że raz włożona praca (albo inaczej rzecz ujmując raz sprzedany czas Twojego życia) wielokrotnie procentuje. Strumień napływa do Ciebie przez długie miesiące, a nawet lata. Może nawet płynąć nieprzerwanie do końca Twojego życia, albo zasilać po Twojej śmierci Twoje dzieci i wnuki.

“Człowiek, który pracuje cały dzień nie ma czasu na zarabianie pieniędzy” – John D. Rockefeller

Który zatem rodzaj dochodu umożliwia Ci dojście do wolności finansowej? Myślę, że odpowiedź jest oczywista 🙂 Skoro wolność finansowa polega na braku konieczności pracy na swoje utrzymanie, to powinieneś dążyć do oparcia całego swojego systemu finansowego (a przynajmniej jego przeważającej części) o dochód pasywny. Tylko wtedy Twój dochód jest w większości niezależny od czasu Twojej pracy. Płynie niezależnie od tego, czy pracujesz, czy nie.

Osiągnięcie wolności finansowej, to klucz do wyrwania się z wyścigu szczurów, czy jak to lubię nazywać do zhakowania Matrixa 😉 Drogą do tego celu jest tylko i wyłącznie dochód pasywny.

Zastanówmy się zatem jakie dochody idealnie nadają się do budowania Twojej wolności finansowej. Rodzajów dochodów rezydualnych jest cała masa. Tylko od Ciebie i Twoich osobistych predyspozycji zależy, które z nich powinieneś generować (do generowania których posiadasz wyjątkowe predyspozycje czy talent i których generowanie najzwyczajniej w świecie daje Ci dużo satysfakcji).

Zarabianie pieniędzy powinno być przede wszystkim świetną zabawą. 😀 Jeżeli traktujesz to jak ciężką pracę, której w dodatku nienawidzisz, to powinieneś jak najszybciej zmienić podejście, bo tak na dłuższą metę nie da się po prostu funkcjonować.

“Rób to co kochasz i naucz się na tym zarabiać”

To jedna z wielu mądrości, których staram się trzymać. Życie można porównać do gry. Nie ma sensu zajmować się tym, czego się nie lubi, bo to najprostsza droga do frustracji i wypalenia.

Skoro już wiesz co to jest dochód pasywny i dlaczego jest niezbędny do osiągnięcia wolności finansowej należałoby się przyjrzeć możliwym wariantom tego dochodu.

Wybór możliwości zarabiania pasywnie, aby osiągnąć wolność finansową jest naprawdę szeroki . Sam musisz odrobić pracę domową i przeanalizować, które z nich odpowiadają Twoim predyspozycjom i wrodzonym talentom. W tym celu powinieneś przeanalizować, co jest Twoją prawdziwą pasją i jak możesz na tym zarobić, jeżeli będziesz wykonywał swoją pracę naprawdę dobrze. Krótko mówiąc w jakiej dziedzinie czujesz się ekspertem? Listę najpopularniejszych rodzajów dochodów pasywnych, które możesz osiągać z przeróżnych obszarów działalności, przedstawię pokrótce w kolejnym wpisie. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie, trzeba tylko dobrze to przemyśleć 😀

Pomysły na dochód pasywny znajdziesz w tym wpisie.

Jeżeli masz jakieś ciekawe przemyślenia na temat dochodów pasywnych, zostaw komentarz.

👉 Jeżeli natomiast chcesz, abym pomógł Ci osiągnąć wolność finansową zajrzyj tutaj 👈

Damian Krawczyk

Damian Krawczyk

💎💻 Pokażę Ci Jak Skutecznie Inwestować i Zarabiać w Internecie 💎🔥 Jeżeli zechcesz pomogę Ci wykorzystać POTĘGĘ Internetu i pokażę jak od ZERA możesz zacząć zarabiać całkiem dobre pieniądze w Internecie, dzięki czemu będziesz mógł uciec z wyścigu szczurów i wyrwać się z niewolniczej pracy na etacie 👷‍♂️ Jestem także pasjonatem kreatywnych form inwestowania, głównie w obszarze kryptowalut oraz nieruchomości, ze szczególnym uwzględnieniem inwestycji ziemskich (gruntowych), ponieważ są to aktywa dające niebywałe możliwości inwestycyjne i generujące ponadprzeciętne stopy zwrotu, często liczone w setkach, a nawet tysiącach procent rocznie 📈 Pasjonuje mnie także tematyka rozwoju osobistego, dlatego ciągle uczę się i rozwijam. Możliwości jakie drzemią w każdym z nas są praktycznie nieograniczone, a rozwój samego siebie jest najlepszą formą inwestycji, która zwraca się bardzo szybko i procentuje do końca życia 🚀 Poza tym uwielbiam sport 🏃‍♂️ w praktycznie każdej możliwej formie, dobrą muzykę 🎶 inspirującą literaturę 📖 oraz podróże 🌴 Krótko mówiąc cieszę się życiem 🤩 Jeżeli zatem chcesz mieć jednocześnie czas, pieniądze i zdrowie zajrzyj na stronę główną i sprawdź jak mogę Ci pomóc 🤝 https://damian-krawczyk.pl Pokażę Ci Skuteczny i Gotowy System, dzięki któremu w łatwy sposób spełnisz swoje marzenia 🌴

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nineteen + nineteen =

CommentLuv badge