No właśnie, co mają wspólnego zdrowa dieta i dieta odchudzająca?

I czy mają ze sobą cokolwiek wspólnego? Okazuje się, że mają i to bardzo wiele. Dlaczego? Postaram się to wyjaśnić.

We współczesnym społeczeństwie ogromnym problemem społecznym jest nadmiar toksyn w organizmie. Jakie są główne przyczyny tego stanu?

1. ze złego sposobu odżywiania z małą ilością dobrych jakościowo owoców i warzyw,

2. palenia papierosów,

3. zanieczyszczenia środowiska (kwaśne deszcze, kwaśna gleba),

7. nadużywania leków etc.

Nadmiar toksyn w organizmie ma bardzo niekorzystny wpływ na organizm i jest przyczyną wielu groźnych chorób cywilizacyjnych (takich jak nowotwory, choroby serca, cukrzyca etc.) Jest również przyczyną nadwagi!

Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ  blokuje prawidłową przemianę materii! Z tego powodu organizm nie może pozbyć się wielu produktów przemiany materii (kwasy, resztki pokarmowe etc.).

Wynika z tego, że rozpoczęcie procesu oczyszczania organizmu nie tylko  ma korzystny wpływ na nasze zdrowie i ogólne samopoczucie (znaczny przyrost energii), ale także powoduje, że zaczynamy chudnąć, ponieważ poprawia się przemiana materii!

Czy zatem trzeba stosować magiczne i chemiczne diety cud, aby się odchudzić?

Oczywiście, że nie. W zdrowym organizmie nie ma miejsca na nadwagę, czy otyłość 😉

Dlaczego nasi przodkowie nie mieli problemów z otyłością, a obecnie problem otyłości i nadwagi z roku na rok narasta?

Odpowiedź jest oczywista. Ponieważ nie spożywali “śmieci”. Dzisiejsze pożywienie jest coraz gorszej jakości. Coraz więcej chemicznych substancji (ja je nazywam “witaminkami” z grupy E, czyli np. taka “witaminka” konserwująca, jak E211, zwana benzoesanem sodu), coraz mniej natomiast jest w dzisiejszym pokarmie substancji odżywczych, których nasz organizm potrzebuje, aby prawidłowo funkcjonować. Spadek wartości odżywczych (witamin i minerałów, których niedobory powodują właśnie zakwaszenie) w warzywach i owocach obrazuje poniższy obrazek:

dieta odchudzająca

Dziś szacuje się, że spadek zawartości witamin i minerałów w owocach i warzywach w porównaniu z rokiem 1985 to spadek aż o 85%)!!!

Co z tego wynika? Że aby dostarczyć odpowiednich ilości wartości odżywczych naszemu organizmowi musielibyśmy zjadać dziennie ogromne ilości warzyw i owoców, co jest po prostu nierealne.

Skąd się bierze ten spadek? Powody są złożone i wielorakie:

1. stosowanie kwaśnych nawozów (wypłukują wapń i magnez z gleby i mobilizują metale ciężkie w glebie),

2. stosowanie nawozów pośrednich (tzw. stymulatorów wzrostu, które po ponownym wysiewie wyciągają z gleby cenne minerały),

3. kwaśne deszcze (wypłukiwanie wapnia i magnezu z gleby, mobilizacja metali ciężkich),

4. solenie dróg zimą (sód wypłukuje wapń i magnez z gleby),

5. rolnictwo szklarniowe (światło przechodzące przez szybę nie jest tak efektywne jak bezpośrednie oświetlenie),

6. nieprzestrzeganie prawidłowego siewu (prawidłowa wymiana płodów rolnych na danej glebie ma wpływ na jakość gleby i zawartość w niej minerałów),

7. zbiór owoców i warzyw niedojrzałych, czyli z obniżoną zawartością witamin i minerałów (pozostawia się jej do dojrzewania w zależności od popytu w tzw. pojemnikach do dojrzewania owoców – sztuczne dojrzewanie),

8. pozostałości pestycydów w owocach i warzywach (pestycydy ingerują w metabolizm roślin i obniżają aktywność enzymów, które tworzą witaminy),

9. nieprawidłowe przechowywanie owoców i warzyw (co powoduje obniżenie zawartości witamin),

10. zawartość minerałów i witamin w owocach i warzywach jest sprzężona (spadek ilości minerałów prowadzi do obniżenia zawartości witamin, ponieważ enzymy, które biorą udział w tworzeniu witamin do działania, potrzebują minerałów).

Co z tego wynika? Ano niestety to, że w obecnych czasach prawidłowa suplementacja (suplementami naturalnymi i najwyższej jakości) nie jest jedynie fanaberią i wymysłem, ale jest już obecnie koniecznością, aby zachować zdrowie i cieszyć się nim jak najdłużej. Nie ma bowiem nic cenniejszego od zdrowa.

Cieszę się, że w porę to zrozumiałem i zacząłem wdrażać u siebie w życie.  Efekty są zadziwiające, od wzrostu ilości energii, poprawy ogólnego samopoczucia, aż do redukcji wagi ?

Jak zwykle zachęcam Cię również do podzielenia się własnymi spostrzeżeniami na temat zdrowej diety odchudzającej w komentarzach 😀

Damian Krawczyk

Damian Krawczyk

💎💻 Pokażę Ci Jak Skutecznie Inwestować i Zarabiać w Internecie 💎🔥 Jeżeli zechcesz pomogę Ci wykorzystać POTĘGĘ Internetu i pokażę jak od ZERA możesz zacząć zarabiać całkiem dobre pieniądze w Internecie, dzięki czemu będziesz mógł uciec z wyścigu szczurów i wyrwać się z niewolniczej pracy na etacie 👷‍♂️ Jestem także pasjonatem kreatywnych form inwestowania, głównie w obszarze kryptowalut oraz nieruchomości, ze szczególnym uwzględnieniem inwestycji ziemskich (gruntowych), ponieważ są to aktywa dające niebywałe możliwości inwestycyjne i generujące ponadprzeciętne stopy zwrotu, często liczone w setkach, a nawet tysiącach procent rocznie 📈 Pasjonuje mnie także tematyka rozwoju osobistego, dlatego ciągle uczę się i rozwijam. Możliwości jakie drzemią w każdym z nas są praktycznie nieograniczone, a rozwój samego siebie jest najlepszą formą inwestycji, która zwraca się bardzo szybko i procentuje do końca życia 🚀 Poza tym uwielbiam sport 🏃‍♂️ w praktycznie każdej możliwej formie, dobrą muzykę 🎶 inspirującą literaturę 📖 oraz podróże 🌴 Krótko mówiąc cieszę się życiem 🤩 Jeżeli zatem chcesz mieć jednocześnie czas, pieniądze i zdrowie zajrzyj na stronę główną i sprawdź jak mogę Ci pomóc 🤝 https://damian-krawczyk.pl Pokażę Ci Skuteczny i Gotowy System, dzięki któremu w łatwy sposób spełnisz swoje marzenia 🌴

2 Komentarze

Dietetyk · 3 stycznia 2018 o 12:32

Zdrowa dieta i dieta odchudzająca mają bardzo dużo wspólnego, wręcz można powiedzieć, że są tożsame. Aby schudnąć… paradoksalnie trzeba jeść. Odpowiednio i racjonalnie, dostarczając sobie wszelkich niezbędnych substancji odżywczych.
Dietetyk ostatnio opublikował…Nietolerancja laktozy i alergia na białko mleka krowiego – czyli kiedy mleko szkodziMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 − three =

CommentLuv badge