Od zera do milionera

Wynagrodzenie za czas pracy, czy wynagrodzenie za wyniki? Czyli droga od zera do milionera ;)

Od zera do milioneraPewnie zastanawiasz się, co ma wspólnego przejście drogi od zera do milionera z rodzajem otrzymywanego wynagrodzenia?

Okazuje się, że ma i to bardzo wiele 😉 Skoro podobnie jak każdy z nas masz do dyspozycji taką samą ilość czasu w dobie (czyli 24 godziny), to jeżeli preferujesz wynagrodzenie za czas pracy (inaczej mówiąc sprzedajesz swój czas za określone wynagrodzenie), to siłą rzeczy to wynagrodzenie jest limitowane. Czy w takiej konfiguracji jesteś w stanie się szybko wzbogacić i zarabiać miliony? Odpowiedź jest oczywista. Nie ma takiej opcji 😉

T. Harv Eker w swojej świetnej książce „Bogaty albo biedny po prostu różni mentalnie”, którą gorąco Ci polecam mówi wprost, że:

„Bogaci wolą wynagrodzenie za wyniki pracy. Biedni wolą wynagrodzenie za czas pracy” – T. Harv Eker

Ludzie biedni wolą otrzymywać stałą pensję lub wynagrodzenie za godziny pracy. Potrzebują bezpieczeństwa polegającego na tym, że dokładnie tyle samo pieniędzy będą dostawać miesiąc w miesiąc. Nie zdają sobie jedynie sprawy z faktu, że to bezpieczeństwo kosztuje, a kosztem jest ich majątek!

Takie życie jest w istocie oparte na strachu. Oznacza bowiem, że boją się, że nie są wystarczająco dobrzy, aby zarabiać w oparciu o wyniki swojej pracy. Godzą się zatem na wynagrodzenie, które „jest pewne”, nawet wówczas, gdy jest ono bardzo niskie i wystarcza co najwyżej do tego, aby przetrwać!

Bogaci wierzą w swoją wartość i wartość swojej pracy, dlatego preferują wynagrodzenie za wyniki pracy, ponieważ tylko takie wynagrodzenie nie limituje wysokości ich dochodów.

W branży marketingu sieciowego mamy do czynienia z modelowym przykładem wynagrodzenia za wyniki pracy, ponieważ zarobki są w 100% uzależnione od wyników i są wynagrodzeniem prowizyjnym. Oznacza to, że możesz zarabiać bardzo dużo (nie ma górnego limitu Twoich zarobków), ale również to, że możesz nie zarobić absolutnie nic 😉

Wydawałoby się, że wizja nieograniczonych zarobków jest bardzo kuszącą wizją, prawda? Z mojego doświadczenia i z wielu rozmów, które przeprowadzam, zachęcając ludzi do spróbowania swoich sił w marketingu sieciowym, wynika niezbicie, że dla większości ludzi jednak nie jest 😉 Bardzo często rozmawiam z osobami, którym nie mieści się w głowie wizja 100% wynagrodzenia prowizyjnego, ponieważ wolą złudne poczucie bezpieczeństwa wynikające ze sprzedaży czasu ich życia.

Czy takie osoby kiedykolwiek się wzbogacą? Nie ma na to szans. Chyba, że zrozumieją, że aby się wzbogacić, musisz dostawać wynagrodzenie za wyniki. Nie ma innej opcji 😉

Biedni wymieniają swój czas na pieniądze. Problem z tym rozwiązaniem jest jednak taki, że jak już wcześniej wspominałem zasoby czasu Twojego życia są ograniczone, więc siłą rzeczy również i Twój dochód wynikający z wynagrodzenia za czas pracy jest ograniczony.

Wielu z nas woli narzekać na swojego szefa i na to, że dostaje głodowe wynagrodzenie, ale gdy proponuję, aby spróbowali swoich sił w marketingu sieciowym, którego główną zaletą w porównaniu z biznesem tradycyjnym jest fakt, że ryzyko jest tutaj praktycznie zerowe (można w najgorszym razie nie zarobić 😉 ), jakoś bardzo często nie są na to gotowi 🙂

Takie podejście spowodowane jest lękiem przed zerwaniem ze starym i szkodliwym programowaniem, które otrzymaliśmy w spadku m.in. po naszych rodzicach. Każda praca, która nie ma z góry określonej stałej pensji, prędzej czy później spotyka się z pytaniem ze strony rodziców:

„A kiedy znajdziesz sobie jakąś prawdziwą pracę?”

Gdy mnie rodzice zadali to pytanie po raz pierwszy, odpowiedziałem: „Mam nadzieję, że nigdy” 😉

Pamiętaj zatem, że nigdy nie staniesz się bogaty pracując za pensję u kogoś innego. Aby dojść do bogactwa, albo zacznij pracować na swoim rozkręcając własną firmę, albo jeżeli nie masz świetnego pomysłu na biznes, dołącz do firmy, która ma już gotowy pomysł i gotową usługę lub produkt, i zacznij sprzedawać tą usługę za określoną prowizję od sprzedaży.

Najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku będzie marketing sieciowy, ponieważ tylko tutaj możesz skorzystać z dobrodziejstwa efektu skali w postaci duplikacji, czyli z efektu synergii wynikającego z pracy w zespole. Takie rozwiązanie gwarantuje Ci, że jeżeli będziesz uczciwie pracował, Twój dochód może rosnąć właściwie w nieskończoność. Więcej o duplikacji i możliwościach z nią związanych pisałem w tym artykule.

Jeżeli chcesz spróbować swoich sił w marketingu sieciowym, zapraszam Cię do mojego zespołu. Chętnie pomogę Ci osiągnąć sukces i wynagrodzenie za wyniki Twojej pracy 🙂

Podziel się również w komentarzach, czy obecnie otrzymujesz wynagrodzenie za czas pracy, czy za wyniki i który model uważasz za bardziej dla siebie odpowiedni 🙂

Damian Krawczyk

Damian Krawczyk

Lider Zespołu, Inwestor at Damian Krawczyk
Jestem pasjonatem kreatywnych form inwestowania oraz zarabiania pieniędzy, szczególnie w obszarze kryptowalut, nieruchomości i E-biznesu.

Jeżeli chcesz mieć życie dla siebie, czyli jednocześnie pieniądze, czas i zdrowie, jestem w stanie Ci w tym pomóc 🙂

Interesują mnie również wszelkie nowinki w świecie nowoczesnych technologii, w szczególności internetowych.

Pasjonuje mnie tematyka rozwoju osobistego, dlatego ciągle uczę się i rozwijam. Możliwości jakie drzemią w każdym z nas są praktycznie nieograniczone 😀

Poza tym uwielbiam sport w praktycznie każdej możliwej formie, dobrą muzykę, inspirującą literaturę oraz podróże.
Damian Krawczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one × three =

CommentLuv badge