dieta odchudzajaca

Co mają ze sobą wspólnego zdrowa dieta i dieta odchudzająca?

No właśnie, co mają wspólnego zdrowa dieta i dieta odchudzająca?

I czy mają ze sobą cokolwiek wspólnego? Okazuje się, że mają i to bardzo wiele. Dlaczego? Postaram się to wyjaśnić.

We współczesnym społeczeństwie ogromnym problemem społecznym jest zakwaszenie organizmu. Jakie są główne przyczyny zakwaszenia i z czego ono wynika? Wynika m.in.:

1. ze złego sposobu odżywiania z małą ilością dobrych jakościowo owoców i warzyw,

2. z nadmiernego spożycia mięsa i produktów mięsnych,

3. spożywania białego pieczywa,

4. palenia papierosów,

5. picia nadmiernej ilości czarnej kawy i czarnej herbaty,

6. zanieczyszczenia środowiska (kwaśne deszcze, kwaśna gleba),

7. nadużywania leków.

Chroniczne zakwaszenie ma bardzo niekorzystny wpływ na organizm i jest przyczyną wielu groźnych chorób cywilizacyjnych (takich jak nowotwory, choroby serca, cukrzyca etc.) Jest również przyczyną nadwagi!

Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ zakwaszenie organizmu blokuje prawidłową przemianę materii! Z tego powodu zakwaszony organizm nie może pozbyć się wielu produktów przemiany materii (kwasy, resztki pokarmowe, toksyny).

Wynika z tego, że rozpoczęcie procesu oczyszczania i odkwaszania organizmu nie tylko  ma korzystny wpływ na nasze zdrowie i ogólne samopoczucie (znaczny przyrost energii), ale także powoduje, że zaczynamy chudnąć, ponieważ poprawia się przemiana materii!

Czy zatem trzeba stosować magiczne i chemiczne diety cud, aby się odchudzić?

Oczywiście, że nie. W zdrowym organizmie nie ma miejsca na nadwagę, czy otyłość 😉

Dlaczego nasi przodkowie nie mieli problemów z otyłością, a obecnie problem otyłości i nadwagi z roku na rok narasta?

Odpowiedź jest oczywista. Ponieważ nie spożywali „śmieci”. Dzisiejsze pożywienie jest coraz gorszej jakości. Coraz więcej chemicznych substancji (ja je nazywam „witaminkami” z grupy E, czyli np. taka „witaminka” konserwująca, jak E211, zwana benzoesanem sodu), coraz mniej natomiast jest w dzisiejszym pokarmie substancji odżywczych, których nasz organizm potrzebuje, aby prawidłowo funkcjonować. Spadek wartości odżywczych (witamin i minerałów, których niedobory powodują właśnie zakwaszenie) w warzywach i owocach obrazuje poniższy obrazek:

dieta odchudzająca

Dziś szacuje się, że spadek zawartości witamin i minerałów w owocach i warzywach w porównaniu z rokiem 1985 to spadek aż o 85%)!!!

Co z tego wynika? Że aby dostarczyć odpowiednich ilości wartości odżywczych naszemu organizmowi musielibyśmy zjadać dziennie ogromne ilości warzyw i owoców, co jest po prostu nierealne.

Skąd się bierze ten spadek? Powody są złożone i wielorakie:

1. stosowanie kwaśnych nawozów (wypłukują wapń i magnez z gleby i mobilizują metale ciężkie w glebie),

2. stosowanie nawozów pośrednich (tzw. stymulatorów wzrostu, które po ponownym wysiewie wyciągają z gleby cenne minerały),

3. kwaśne deszcze (wypłukiwanie wapnia i magnezu z gleby, mobilizacja metali ciężkich),

4. solenie dróg zimą (sód wypłukuje wapń i magnez z gleby),

5. rolnictwo szklarniowe (światło przechodzące przez szybę nie jest tak efektywne jak bezpośrednie oświetlenie),

6. nieprzestrzeganie prawidłowego siewu (prawidłowa wymiana płodów rolnych na danej glebie ma wpływ na jakość gleby i zawartość w niej minerałów),

7. zbiór owoców i warzyw niedojrzałych, czyli z obniżoną zawartością witamin i minerałów (pozostawia się jej do dojrzewania w zależności od popytu w tzw. pojemnikach do dojrzewania owoców – sztuczne dojrzewanie),

8. pozostałości pestycydów w owocach i warzywach (pestycydy ingerują w metabolizm roślin i obniżają aktywność enzymów, które tworzą witaminy),

9. nieprawidłowe przechowywanie owoców i warzyw (co powoduje obniżenie zawartości witamin),

10. zawartość minerałów i witamin w owocach i warzywach jest sprzężona (spadek ilości minerałów prowadzi do obniżenia zawartości witamin, ponieważ enzymy, które biorą udział w tworzeniu witamin do działania, potrzebują minerałów).

Co z tego wynika? Ano niestety to, że w obecnych czasach prawidłowa suplementacja (suplementami naturalnymi i najwyższej jakości) nie jest jedynie fanaberią i wymysłem, ale jest już obecnie koniecznością, aby zachować zdrowie i cieszyć się nim jak najdłużej. Nie ma bowiem nic cenniejszego od zdrowa.

Cieszę się, że w porę to zrozumiałem i zacząłem wdrażać u siebie w życie.  Efekty są zadziwiające, od wzrostu ilości energii, poprawy ogólnego samopoczucia, aż do redukcji wagi, o czym pisałem już w tym artykule.

Jakich produktów prozdrowotnych ja używam i dlaczego akurat tych, dowiesz się tutaj.

Jak zwykle zachęcam Cię również do podzielenia się własnymi spostrzeżeniami na temat zdrowej diety odchudzającej w komentarzach 😀

Damian Krawczyk

Damian Krawczyk

Lider Zespołu, Inwestor at Damian Krawczyk
Jestem pasjonatem kreatywnych form inwestowania oraz zarabiania pieniędzy, szczególnie w obszarze kryptowalut, nieruchomości i E-biznesu.

Jeżeli chcesz mieć życie dla siebie, czyli jednocześnie pieniądze, czas i zdrowie, jestem w stanie Ci w tym pomóc 🙂

Interesują mnie również wszelkie nowinki w świecie nowoczesnych technologii, w szczególności internetowych.

Pasjonuje mnie tematyka rozwoju osobistego, dlatego ciągle uczę się i rozwijam. Możliwości jakie drzemią w każdym z nas są praktycznie nieograniczone 😀

Poza tym uwielbiam sport w praktycznie każdej możliwej formie, dobrą muzykę, inspirującą literaturę oraz podróże.
Damian Krawczyk

2 komentarze do “Co mają ze sobą wspólnego zdrowa dieta i dieta odchudzająca?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

six − five =

CommentLuv badge