dieta odchudzajaca

Co mają ze sobą wspólnego zdrowa dieta i dieta odchudzająca?

No właśnie, co mają wspólnego zdrowa dieta i dieta odchudzająca?

I czy mają ze sobą cokolwiek wspólnego? Okazuje się, że mają i to bardzo wiele. Dlaczego? Postaram się to wyjaśnić.

We współczesnym społeczeństwie ogromnym problemem społecznym jest zakwaszenie organizmu. Jakie są główne przyczyny zakwaszenia i z czego ono wynika? Wynika m.in.:

1. ze złego sposobu odżywiania z małą ilością dobrych jakościowo owoców i warzyw,

2. z nadmiernego spożycia mięsa i produktów mięsnych,

3. spożywania białego pieczywa,

4. palenia papierosów,

5. picia nadmiernej ilości czarnej kawy i czarnej herbaty,

6. zanieczyszczenia środowiska (kwaśne deszcze, kwaśna gleba),

7. nadużywania leków.

Chroniczne zakwaszenie ma bardzo niekorzystny wpływ na organizm i jest przyczyną wielu groźnych chorób cywilizacyjnych (takich jak nowotwory, choroby serca, cukrzyca etc.) Jest również przyczyną nadwagi!

Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ zakwaszenie organizmu blokuje prawidłową przemianę materii! Z tego powodu zakwaszony organizm nie może pozbyć się wielu produktów przemiany materii (kwasy, resztki pokarmowe, toksyny).

Wynika z tego, że rozpoczęcie procesu oczyszczania i odkwaszania organizmu nie tylko  ma korzystny wpływ na nasze zdrowie i ogólne samopoczucie (znaczny przyrost energii), ale także powoduje, że zaczynamy chudnąć, ponieważ poprawia się przemiana materii!

Czy zatem trzeba stosować magiczne i chemiczne diety cud, aby się odchudzić?

Oczywiście, że nie. W zdrowym organizmie nie ma miejsca na nadwagę, czy otyłość 😉

Dlaczego nasi przodkowie nie mieli problemów z otyłością, a obecnie problem otyłości i nadwagi z roku na rok narasta?

Odpowiedź jest oczywista. Ponieważ nie spożywali „śmieci”. Dzisiejsze pożywienie jest coraz gorszej jakości. Coraz więcej chemicznych substancji (ja je nazywam „witaminkami” z grupy E, czyli np. taka „witaminka” konserwująca, jak E211, zwana benzoesanem sodu), coraz mniej natomiast jest w dzisiejszym pokarmie substancji odżywczych, których nasz organizm potrzebuje, aby prawidłowo funkcjonować. Spadek wartości odżywczych (witamin i minerałów, których niedobory powodują właśnie zakwaszenie) w warzywach i owocach obrazuje poniższy obrazek:

dieta odchudzająca

Dziś szacuje się, że spadek zawartości witamin i minerałów w owocach i warzywach w porównaniu z rokiem 1985 to spadek aż o 85%)!!!

Co z tego wynika? Że aby dostarczyć odpowiednich ilości wartości odżywczych naszemu organizmowi musielibyśmy zjadać dziennie ogromne ilości warzyw i owoców, co jest po prostu nierealne.

Skąd się bierze ten spadek? Powody są złożone i wielorakie:

1. stosowanie kwaśnych nawozów (wypłukują wapń i magnez z gleby i mobilizują metale ciężkie w glebie),

2. stosowanie nawozów pośrednich (tzw. stymulatorów wzrostu, które po ponownym wysiewie wyciągają z gleby cenne minerały),

3. kwaśne deszcze (wypłukiwanie wapnia i magnezu z gleby, mobilizacja metali ciężkich),

4. solenie dróg zimą (sód wypłukuje wapń i magnez z gleby),

5. rolnictwo szklarniowe (światło przechodzące przez szybę nie jest tak efektywne jak bezpośrednie oświetlenie),

6. nieprzestrzeganie prawidłowego siewu (prawidłowa wymiana płodów rolnych na danej glebie ma wpływ na jakość gleby i zawartość w niej minerałów),

7. zbiór owoców i warzyw niedojrzałych, czyli z obniżoną zawartością witamin i minerałów (pozostawia się jej do dojrzewania w zależności od popytu w tzw. pojemnikach do dojrzewania owoców – sztuczne dojrzewanie),

8. pozostałości pestycydów w owocach i warzywach (pestycydy ingerują w metabolizm roślin i obniżają aktywność enzymów, które tworzą witaminy),

9. nieprawidłowe przechowywanie owoców i warzyw (co powoduje obniżenie zawartości witamin),

10. zawartość minerałów i witamin w owocach i warzywach jest sprzężona (spadek ilości minerałów prowadzi do obniżenia zawartości witamin, ponieważ enzymy, które biorą udział w tworzeniu witamin do działania, potrzebują minerałów).

Co z tego wynika? Ano niestety to, że w obecnych czasach prawidłowa suplementacja (suplementami naturalnymi i najwyższej jakości) nie jest jedynie fanaberią i wymysłem, ale jest już obecnie koniecznością, aby zachować zdrowie i cieszyć się nim jak najdłużej. Nie ma bowiem nic cenniejszego od zdrowa.

Cieszę się, że w porę to zrozumiałem i zacząłem wdrażać u siebie w życie.  Efekty są zadziwiające, od wzrostu ilości energii, poprawy ogólnego samopoczucia, aż do redukcji wagi, o czym pisałem już w tym artykule.

Jakich produktów prozdrowotnych ja używam i dlaczego akurat tych, dowiesz się tutaj.

Jak zwykle zachęcam Cię również do podzielenia się własnymi spostrzeżeniami na temat zdrowej diety odchudzającej w komentarzach 😀

Damian Krawczyk

Damian Krawczyk

Lider Zespołu, Inwestor at Damian Krawczyk
Jestem pasjonatem kreatywnych form inwestowania oraz zarabiania pieniędzy, szczególnie w obszarze nieruchomości i E-biznesu.

Jeżeli chcesz mieć życie dla siebie, czyli jednocześnie pieniądze, czas i zdrowie, jestem w stanie Ci w tym pomóc 🙂

Interesują mnie również wszelkie nowinki w świecie nowoczesnych technologii, w szczególności internetowych.

Pasjonuje mnie tematyka rozwoju osobistego, dlatego ciągle uczę się i rozwijam. Możliwości jakie drzemią w każdym z nas są praktycznie nieograniczone 😀

Poza tym uwielbiam sport w praktycznie każdej możliwej formie, dobrą muzykę, inspirującą literaturę oraz podróże.
Damian Krawczyk

Latest posts by Damian Krawczyk (see all)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twenty − eleven =

CommentLuv badge